Grupa Banku Światowego i Ministerstwo Finansów i Gospodarki z przyjemnością informują o uruchomieniu nowego programu stażowego WBG Pioneers, który oferuje studentom i absolwentom możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia przy projektach rozwojowych Banku Światowego w Waszyngtonie oraz w regionalnych biurach BŚ.

Program stażowy skierowany jest to studentów i absolwentów pragnących zdobyć doświadczenie w zakresie rozwoju międzynarodowego i specjalizujących się w następujących obszarach: ekonomia, inwestycje i zarządzanie portfolio inwestycyjnym, zdrowie publiczne, edukacja, żywienie, demografia, nauki społeczne (antropologia, socjologia), rolnictwo, ochrona środowiska, inżynieria, planowanie przestrzenne, zarządzanie zasobami naturalnymi, rozwój sektora prywatnego, a także księgowość, komunikacja, zasoby ludzkie, IT i finanse.

Stażyści będą mieli możliwość aktywnie włączyć się w prace zespołów BŚ nad trwającymi projektami oraz nauczyć się, jak Grupa Banku Światowego wspiera globalne cele rozwojowe.

Staże są płatne wg stawki godzinowej. Odbywają się, w zależności od aktualnych potrzeb, w Waszyngtonie lub biurach BŚ na całym świecie. Stażyści organizują zakwaterowanie we własnym zakresie.

Wnioski o staż można składać do 17 lutego 2026.

Zapraszamy do wzięcia udziału w sesjach informacyjnych online:

https://www.careerfairy.io/portal/livestream/Vp0FFLIQjaLycAxKGv2q?referral=JrGsNEi1bsU&invite=V%E2%80%A6

Szczegółowa lista ofert i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie programu: https://www.worldbank.org/en/about/careers/WBG-Pioneers

Harmonogram naboru

  • Termin składania zgłoszeń: 17 lutego 2026 r. (włącznie)
  • Informacja o zaproszeniu na rozmowę kwalifikacyjną: marzec 2026 r.
  • Wybór kandydatów: marzec 2026 r.
  • Okres stażu: od kwietnia do września 2026 r. (zmienia się w zależności od danej oferty)

Kto może aplikować?

  • Studenci ostatniego roku studiów licencjackich, studenci studiów magisterskich i doktoranckich oraz absolwenci mający do sześciu lat doświadczenia zawodowego. Od kandydatów oczekuje się wysokich umiejętności analitycznych, komunikacyjnych oraz umiejętności pracy zespołowej.

Check out the rest of the news from SCC KUE

Check out the news and updates from our careers and labour market office.

  • 29-06-2026

    Rusza 6. edycja konkursu na najlepszą pracę magisterską i rozprawę doktorską dotyczącą społeczeństwa obywatelskiego. Ogłosił go Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa (NIW-CRSO). Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

  • 29-06-2026

    Każdego dnia marki mierzą się z ogromną liczbą informacji pochodzących z internetu i mediów społecznościowych. Komentarze klientów, recenzje produktów, publikacje medialne, dyskusje na forach czy reakcje na kampanie marketingowe tworzą cenne źródło wiedzy o rynku, konkurencji i konsumentach. Wyzwaniem nie jest jednak samo gromadzenie danych, lecz ich szybka interpretacja i przełożenie na konkretne działania.

  • 29-06-2026

    Szukasz pracy lub praktyk? A może planujesz wyjazd na praktyki w ramach Erasmusa? Skonsultuj swoje CV z doradcą ACK w lipcu!😃