Podsumowanie

Targi Pracy UEK 2023 – edycja wiosenna

9 marca 2023 odbyły się XIX Targi Pracy UEK. Wiosenna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, którzy tłumnie wzięli udział w spotkaniach na stoiskach, konsultacjach ze specjalistami HR i prezentacjach firm.

Najważniejsze informacje w skrócie

Targi Pracy UEK – wiosna 2023 w liczbach

Garść statystyk dotyczących ostatniej edycji targów.

0
Wystawców

Ta edycja przyniosła rekordową liczbę Wystawców – firm i instytucji publicznych, oferując prace i staże.

0
Partnerów wspierających

Do grona naszych Partnerów dołączyło w tym roku 10 firm które wniosły także wartość merytoryczną w postaci prezentacji branżowych

0
Kluczowe punkty programu

Na Targach nie zabrakło dodatkowych atrakcji związanych z karierą:

  • Prezentacje branżowe
  • CV Point – konsultacje CV
  • Erasmus+ Space

Relacja video

Zobacz film z naszych ostatnich targów pracy

Wiosenna edycja Targów Pracy UEK już za nami. Sprawdź jak wyglądała realizacja tego wydarzenia na naszym krótkim filmie.

wystawcy

Poznaj wystawców Targów Pracy UEK – wiosna 2023

Tegoroczna wiosenna edycja targów wyróżniła się przede wszystkim rekordową ilością Wystawców. Aż 63 firmy i instytucje publiczne przedstawiły swoje oferty pracy, praktyk i staży zgromadzonym w hali sportowej UEK studentom i absolwentom krakowskich uczelni. Jak przyznawali przedstawiciele firm, frekwencja okazała się znacznie wyższa niż w poprzedniej, jesiennej edycji targów.

Partnerzy i sponsorzy

Sponsorzy, Partnerzy Honorowi, Partnerzy

W organizację tegorocznej edycji angażowało się siedmiu partnerów wspierających: ABB, Cisco, HSBC, Motorola Solutions, PepsiCo, State Street Bank i UBS. Przygotowali oni prezentacje na tematy branżowe, które zgromadziły łącznie ponad dwustu sześćdziesięciu uczestników. Do najpopularniejszych z nich należały prezentacje State Street Banku: „Co łączy Pablo Escobara i Bernarda Madoffa? Czyli kilka słów o praniu pieniędzy” i ABB: „Studia, czy to wystarczy?” – Twoja pierwsza praca w korporacji. Druga z wymienionych zebrała rekordową liczbę uczestników – około 90 osób.

Sponsor główny

Sponsorzy

Patronat honorowy

Rafał Kulczycki

Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie

Michał Akszak – Okińczyc

Prezes Zarządu Małopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan

Arkadiusz Psica

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie

dr Hab. Stanisław Mazur, prof. UEK

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Partnerzy

Patner merytoryczny

Program Targów pracy

Program targów i dodatkowe możliwości

Uroczystego otwarcia wydarzenia i powitania zebranych dokonali Jego Magnificencja Rektor UEK dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK i Prorektor ds. Projektów i Współpracy dr hab. Piotr Buła, prof. UEK. Podkreślili oni popularność i prestiż Targów Pracy UEK na tle podobnych imprez branżowych.

Cv point

Obowiązkowym punktem każdej edycji targów pracy jest CV Point, czyli specjalna strefa, w której można skonsultować swoje CV. W tym roku odwiedzający mogli spotkać się z rekruterami z 12 firm, którzy przekazywali każdemu indywidualnie cenne wskazówki, jak zaprezentować swoje doświadczenie zawodowe w dokumentach aplikacyjnych i podczas rozmów kwalifikacyjnych. Punkt odwiedziło około 160 osób. W czołówce najchętniej odwiedzanych w tej strefie firm znalazły się: ABB, State Street Bank i Pepsico.

Erasmus+ space

Zainteresowaniem cieszyła się też strefa Erasmus+ Space, gdzie studenci mogli znaleźć dla siebie wymarzone praktyki zagraniczne. Trzech Wystawców z zagranicy (Grecji i Hiszpanii): Europe Language Jobs, Job Trust i Training Experience zachęcało do korzystania z atrakcyjnych ofert staży w około 30 krajach Europy. Odwiedziło ich prawie 300 osób.

W organizację Targów Pracy UEK zaangażowało się około 50 studentów naszej uczelni. Ich pomoc i zaangażowanie okazały się nieocenione.

Kolejna edycja targów zaplanowana jest na jesień 2023 roku.

fotorelacja

Zobacz galerię zdjęć z naszego wydarzenia

Bądź częścią naszych projektów i wydarzeń. Zobacz galerię zdjęć i dołącz do nas jako student lub pracodawca.

Bądź na bieżąco

Po więcej informacji dołącz do wydarzenia na Facebooku